Çalışma İzni

Göç idaresinden çalışma izni başvuru randevusu alan, ülkemizde çalışmak isteyen yabancı uyruklu vatandaşlar, belli kriterlere uygun olduktan sonra çalışma izni başvurusu yapabilmektedirler.

Çalışma izni nasıl alınır? / Yabancı çalışma izni nasıl alınır?

Yabancı çalışma izni almak isteyen, yabancı bir işçi veya kalifiye bir elaman, işini kendisi kurmadığı sürece kendi başına çalışma izni başvuru randevusu alamamaktadır. Çalışma izni başvurusu yapabilmek için bireyin kendi işini kurması gerekmektedir. Türkiye’de çalışmak isteyen bir yabancı bireyin ya kendi işini kurması gerekir ya da işveren tarafından davet edilmesi gerekmektedir. Çalışma izni başvuru dilekçesi, yabancı çalışma izni için gerekli evraklar ile birlikte çalışma vizesi başvurusu, Türkiye Cumhuriyeti dış temsilciliklerinde çalışma vize başvurusu olarak yapılmaktadır.

Türkiye içersinde yabancılar için çalışma vizesi almak içinse altı aylık ikamet izin belgesi istenmektedir. ikamet izin belgeniz yoksa Türkiye Cumhuriyeti Dış Temsilciliklerinden yaptırmak zorunda olduğunuz yabancı iş vizesi şartı bulunmaktadır.

;